Darmowa dostawa od 50,00 zł

Obalamy 4 mity o skórzanych portfelach

2021-07-27
Obalamy 4 mity o skórzanych portfelach

Ci, którzy chociaż raz sięgnęli po skórzaną galanterię, często nie wyobrażają sobie wymiany jej na cokolwiek innego. Nie ma się czemu dziwić - akcesoria wykonane z tego materiału wyróżniają się niezwykłą wytrzymałością, a także pięknym, charakterystycznym połyskiem. No i ten zapach, który wydobywa się z pudełka z nowym portfelem! Nie wszyscy jednak dają szansę galanterii skórzanej. Zazwyczaj jest to kwestia pewnych mitów, niesłusznie przyjętych przez konsumentów jako fakty. W dzisiejszym wpisie postaramy się je obalić raz na zawsze!

”Po co wydawać tyle na portfel?” - czyli skórzana galanteria jako dobro luksusowe

Nikt nie lubi przepłacać. Chociaż każdemu zależy na jakości, czasami nie możemy pozwolić sobie na zakup drogiego akcesorium. Kto jednak powiedział, że skórzane portfele damskie lub męskie muszą odstraszać absurdalną ceną? W XXI wieku dostęp do naturalnej skóry jest znacznie prostszy, a postęp technologii sprawia, że koszty produkcji są niższe niż w poprzednich dekadach. Co za tym idzie? Oczywiście przystępniejsza cena skórzanych portfeli damskich i męskich! Wystarczy spojrzeć na ofertę naszego sklepu, aby przekonać się, że wysokiej jakości galanteria nie musi być droga. Co ciekawe, jej ceny są porównywalne do wyrobów z tworzyw sztucznych. Ale - jak dobrze wiadomo - skóra to skóra! Co jej nie zabije, to ją wzmocni - nawet upływ czasu. W przeciwieństwie do tworzyw sztucznych, bardzo ciężko ją uszkodzić, dzięki czemu galanteria z niej wykonana służy użytkownikowi przez wiele lat. Dobrej jakości skórzany portfel męski lub damski można kupić online i - przede wszystkim - tanio chociażby w naszym sklepie internetowym.

“Portfel jest dla mnie, nie ja dla niego” - czyli skomplikowana pielęgnacja skóry naturalnej

Mit o - rzekomo - niesamowicie trudnej pielęgnacji skóry naturalnej krąży już od wielu lat. Z jednym należy się zgodzić - aby tego typu galanteria prezentowała się nienagannie przez wiele lat, należy o nią dbać. Nie oznacza to jednak konieczności trzymania portfela w osobnej kieszonce, godzin polerowania i inwestowania w drogie specyfiki. Wystarczy poświęcić swojemu akcesorium kwadrans w tygodniu, np. podczas oglądania filmu lub serialu. Aby damski lub męski skórzany portfel odzyskał blask, można sięgnąć po najzwyklejszą oliwę z oliwek i ściereczkę z mikrofibry. Olej należy nałożyć na powierzchnię akcesorium, a następnie starannie wetrzeć go przy pomocy tkaniny. Jak widać, pielęgnacja galanterii nie musi być taka skomplikowana!

“Zwierzęta się kocha, a nie nosi w torebce” - czyli galanteria skórzana a etyka

Coraz częściej słyszy się o etycznym podejściu do natury. Oczywiście, ograniczenie cierpienia zwierząt jest bardzo ważne dla harmonii funkcjonowania naszej planety. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować ze skórzanych akcesoriów. Istnieje w końcu coś takiego jak ekoskóra, nazywana inaczej skajem. Powstaje ona z polichlorku winylu wyróżniającego się wysoką termoplastycznością. Dzięki tej właściwości skaj może przyjmować różne faktury oraz wykończenia. Ekologiczne skórzane portfele damskie lub męskie są równie przyjemne w dotyku i odporne na uszkodzenia. Dodatkowo powstaje ona bez eksploatowania zwierząt, co z pewnością ucieszy przeciwników galanterii odzwierzęcej.

“Nie dla byle kogo” - czyli skórzane portfele a stosowność do okazji

Niektórzy nadal wychodzą z założenia, że skórzany portfel to nie gadżet dla każdego. Jest to z całą pewnością nieprawda! Skórzane portfele damskie i męskie może nosić każdy, niezależnie od tego, czym się zajmuje. Wielu projektantów tworzy kolejne modele z myślą o codziennym użytkowaniu. Warto wspomnieć tutaj chociażby o portfelach męskich i damskich Pierre Cardin, Brødrene lub Betlewski. Producenci Ci oferują modele zarówno bardziej eleganckie, jak i te codzienne, idealne do noszenia do pracy i na zakupy. Nie trzeba być biznesmenem, aby móc cieszyć się skórzaną galanterią!

Portfele i inne akcesoria ze skóry to inwestycja na wiele lat. Zdecydowanie warto dać im szansę i nie kierować się przesądami, które nie znajdują zastosowania w rzeczywistości. Sięgnij po skórzany portfel i przekonaj się sam, jak wiele radości może dać zmiana galanterii na coś bardziej luksusowego!

pixelpixelpixelpixelpixelpixel