Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jaki portfel dla nastolatka?

2021-06-01
Jaki portfel dla nastolatka?

Otrzymanie pierwszego portfela to ważny moment w życiu każdego młodego człowieka. Kolorowe elementy i radosne nadruki nie odejmują powagi zadaniu, jakie ma przed to ważne akcesorium. Portfel ma uczyć wartości pieniądza oraz tego, jak go szanować i doceniać. Z biegiem czasu jednak młodzież zapomina o swoich ulubionych bohaterach. W nastolatkach zaczyna pojawiać się chęć upodabniania do dorosłych, potrzeba bycia traktowanym poważnie. Często swoje kieszonkowe upychają po kieszeniach bądź wrzucają luzem do szuflady - wszystko, aby nie sięgać z powrotem po dziecięce, radosne portfeliki. Jak wybrać więc model, który młodzi dorośli chętnie nosili ze sobą? Podpowiadamy!

Pierwszy portfel dla młodego mężczyzny

Większość nastolatków otrzymuje od rodziców swoje własne kieszonkowe. Nasze pociechy są też zazwyczaj na tyle zaradne, że nie boją się prac dorywczych. Nowy portfel powinien być więc wystarczająco duży, aby pomieścić pierwsze zastrzyki gotówki. W przypadku chłopców warto pamiętać o tym, że często wychodzą poza dom - wtedy akcesorium jest pośpiesznie wpychane do kieszeni. Jeżeli zależy nam na połączeniu pojemności z niewielkim rozmiarem, warto sięgnąć po modele poziome, inaczej nazywane książkowymi. Są one składane na pół, zawierają jedną dużą kieszeń na banknoty i jedną mniejszą na monety. Szczególnie uwagi są męskie portfele firmy Andrus. Modele poziome tego producenta zawierają dodatkowe, wszyte panele z kieszonkami na karty kredytowe. Portfel Andrus męski to produkt, który idealnie zachowuje balans między atrakcyjną ceną a świetną jakością. Każdy egzemplarz wykonuje się z naturalnej, miękkiej w dotyku skóry. Z takim portfelem każdy nastolatek poczuje się jak prawdziwy mężczyzna!

Nie zapominajmy jednak o tym, że dla nastolatków ważny jest też styl. W tym wieku każdy młody człowiek kształtuje swoje upodobania co do ulubionych kolorów, motywów oraz wzorów. Always Wild to marka, która świetnie wpasowuje się w wymagania nastoletnich chłopców - każdy portfel tej firmy jest zdobiony w estetyce Dzikiego Zachodu. W kolekcji tego producenta można znaleźć modele wykonane z artystycznie poprzecieranego nubuku, a także z błyszczącej lub matowej skóry naturalnej. Z całą pewnością wpasują się w upodobania każdego dojrzewającego chłopaka. Always Wild posiada w swoim asortymencie również modele stworzone z myślą o nastolatkach - który z nich w końcu nie zachwyci się portfelem z doczepianym łańcuchem lub nadrukiem wilka?

Idealny model dla nastoletniej dziewczyny

Portfel nastolatki nie różni się bardzo od tego, który można znaleźć w kobiecej torebce. Brakuje w nim może kart kredytowych, jednak nie brakuje biletów komunikacji miejskiej, planu lekcji, kartek z kodem do szafki szkolnej i innych drobiazgów. Dla dziewczyn, które traktują portfel jak miniaturową torebkę, warto wybrać model piórnikowy. Niektórzy producenci oferują modele, w których bez problemu zmieści się nawet smartfon. Jednym z nich jest Lorenti - portfel tej marki ucieszy niejedną nastolatkę. Ten producent podczas projektowania kolejnych modeli często inspiruje się naturą - motywami kwiatów, liści, gałęzi lub tafli wody. Lorenti to portfel, który dopełni codziennej stylizacji do szkoły.

Innym wariantem dużych portfeli są modele kopertowe. Posiadają mniej przegródek, jednak nadal gwarantują wystarczająco dużo miejsca, aby pomieścić niezbędne drobiazgi. Gregorio to marka produkująca wysokiej jakości portfele kopertowe, utrzymane w klasycznym, eleganckim designie. W takim akcesorium bez problemu odnajdzie się każda nastolatka, która lubi mieć wszystko pod ręką!

Niektóre dziewczyny wolą jednak coś, co bez problemu zmieści się do małej kieszonki torby lub plecaka. W tym przypadku świetnym wyborem będzie portfel El Forrest damski. Minimalistyczny design i niewielki rozmiar tych wyrobów sprawiają, że mieszczą się one do każdej kieszeni. Warto wspomnieć o tym, że każdy portfel El Forrest jest wykonany z wysokiej jakości skóry naturalnej. Ciężko ją uszkodzić kluczami, nie pęcznieje również po przypadkowym zalaniu napojem. Dziewczyny preferujące styl minimalistyczny, retro lub boho pokochają także markę Pierre Andreus. Portfel tej marki to prawdziwy powrót do dawnych czasów, kiedy galanteria miała być nie tylko funkcjonalna, ale też elegancka.

A co, jeżeli nastolatka ma już swój ukochany portfel? Z całą pewnością - jak każdemu młodemu człowiekowi - zdarza się jej gubić podstawowe dokumenty. Portfelik na karty pozwoli jej mieć w jednym miejscu legitymację szkolną, bilet miesięczny, plan lekcji i inne niezbędne papiery!

pixelpixelpixelpixelpixelpixel