Darmowa dostawa od 50,00 zł

Jak dbać o skórzany portfel?

2021-07-27
Jak dbać o skórzany portfel?

Skóra naturalna to niezwykły, jedyny w swoim rodzaju materiał. Nawet, jeżeli powlecze się nią jakiś przedmiot, cały czas oddycha i się starzeje. Skóra galanteryjna - zupełnie tak, jak nasza - może uszkodzić się pod wpływem niekorzystnych warunków i czynników. Odpowiednia pielęgnacja może temu zapobiec! Jeżeli chcesz jak najdłużej cieszyć się swoim skórzanym portfelem, koniecznie zapoznaj się z tym wpisem. Wyjaśnimy, o czym należy pamiętać podczas użytkowania akcesorium, aby wyglądało jak nowe nawet po latach.

Nie czekaj z usuwaniem plam

Nieszczelny pojemnik z lunchem, rozlanie kawy, upuszczenie na brudną powierzchnię - portfele codziennie są narażone na różne wypadki. O ile tkaniny sztuczne znoszą takie sytuacje dość dobrze, tak naturalna skóra wymaga szybkiej reakcji. Zwłaszcza zaniedbany, nienatłuszczany materiał może wchłonąć plamiące płyny, co czego efektem są nieestetyczne przebarwienia. W przypadku zabrudzenia portfela należy reagować od razu, bez żadnego zwlekania! Niewskazane jest jednak sięganie po mydło, które zostawia na naturalnej skórze biały osad. Najlepsze sposoby to te domowe! Warto sięgnąć po roztwór octu i wody lub terpentynę, która rozcieńczy barwiące plamy.

Stosuj odpowiednie preparaty pielęgnacyjne

Nie ma jednej skóry naturalnej - pozyskuje się ją z różnych zwierząt. Materiał ten podlega również wielu metodom obróbki, czego efekty są wyjątkowe wykończenia. Warto wiedzieć, z jakiej konkretnej skóry został wykonany portfel, aby móc dobrać do niego odpowiednie specyfiki konserwujące. Będą one zapobiegać pękaniu, powstawaniu śladów zużycia i blaknięciu koloru. Dla przykładu, firma Pierre Cardin podczas produkcji swoich portfeli sięga najczęściej po bydlęcą skórę licową. Aby pięknie błyszczała, zaleca się sięgnięcie po specjalistyczną pastę. Portfele Gregorio natomiast zachwycają nie tylko swoją atrakcyjną ceną, ale również błyszczącym wykończeniem. Uzyskuje się go w wyniku lakierowania skóry. Ten rodzaj materiału najlepiej pielęgnuje się poprzez polerowanie ściereczką z mikrofibry i stosowanie preparatów zmiękczających. Podczas kupowania portfela, warto zwrócić uwagę na to, z jakiej konkretnej skóry został wykonany, aby móc świadomie go konserwować.

Nigdy nie susz portfela w słońcu!

Jest to najczęstszy błąd popełniany przez miłośników skórzanej galanterii. Naturalnym skrótem myślowym jest w końcu to, że w przypadku zalania portfel powinien wyschnąć w naturalnym słońcu. Nigdy nie należy jednak tego robić! Naturalna skóra może całkowicie stracić swój piękny połysk i gładką teksturę. W przypadku zalania portfela skórzanego Pierre Cardin, Z Ricardo lub innej dostępnej w naszym sklepie marki, wystarczy odłożyć akcesorium w zacienione miejsce i pozwolić mu schnąć w temperaturze pokojowej. Nawet, jeżeli zajmie to trochę czasu, po kilku godzinach będzie ono wyglądało jak nowe!

Noś portfel w osobnej kieszonce

Portfele takie jak El Forrest lub Luigi Benetton wyróżniają się dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne, takie jak rozdarcia lub pęknięcia. Jednak nawet najtrwalsze akcesorium może zarysować się np. od kluczy bądź grzebienia do włosów. Aby uniknąć tego typu sytuacji, warto przenosić portfel w osobnej kieszeni torebki i plecaka. W przypadku braku miejsca, można spróbować wsunąć akcesorium między miękkie przedmioty. Opakowanie chusteczek higienicznych lub kosmetyczka z pewnością ochronią powierzchnię skórzanego portfela.

Skórzany portfel to akcesorium wdzięczne - jeżeli dba się o nie, pięknie błyszczy i służy na długo. W przypadku zaniedbania, materiał ten może uszkadzać od nawet najdrobniejszych przetarć. Aby móc cieszyć się swoim egzemplarzem przez wiele lat, warto dbać o niego i poświęcać mu 15 minut polerowania przynajmniej raz na dwa-trzy miesiące. To tak niewiele, gdy pomyśli się o tym, na jak długo starczają nam skórzane akcesoria!

pixelpixelpixelpixelpixelpixel