Duży portfel czy mała torebka?
Od kilku sezonów na szczytach galanteryjnych dodatków królują duże portfele. Problem pojawił się z chwilą, gdy po kilkunastu latach na wierzch wybiegów wypłynęły małe i miniaturowe torebki. Może duży portfel i mała torebka to to samo pod względem użytkowym? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie w dzisiejszym wpisie.
Dziś duży portfel to mała torebka
Do niedawna dopasowanie kolorystyczne i rozmiarowe portfela do torebki było wisienką na torcie dodatkowych must have. Lansowany przez koncerny modowe trend znalazł swoje grono wielbicieli i podbił rynek. Jednak jak to z trendami bywa — szybko przemijają, a na górę trafiają ich zamienniki.
Portfel kojarzony głównie z przechowywaniem pieniędzy i dokumentów już dawno zmienił swoją funkcję. Rozwiązania stosowania dużych modeli są tak naprawdę niezliczone — w czasie wieczornych wyjść z powodzeniem zastępują rzadko używaną kopertówkę. Ceniona dziś nowoczesność równa się funkcjonalności i nieszablonowemu podejściu. Popularne na rynku kolory, kształty i faktury portfeli pozwalają na znalezienie tańszego odpowiednika torebki.
Kopertówki i duże portfele mają cechy wspólne już na poziomie swojej zewnętrznej budowy, dlatego nierzadko odróżnienie ich jest dość trudne. Ta zbieżność jest kolejnym plusem na korzyść dużych portfeli i czyni je zdecydowanie atrakcyjniejszymi. Różnice kryją się wewnątrz produktów. Kopertówki wypadają ubogo w kwestii przegródek i kieszonek — są one dość płytkie, przez co zawartość niemal zawsze ląduje wymieszana na dnie torebki. Jest to dość męczące, ponieważ musimy ciągle szukać poszczególnych drobiazgów, robiąc jeszcze większy bałagan. Dostępne na rynku duże portfele fabrycznie wyposażane są w wiele mniejszych i większych przegródek. Pomieszczą one różne drobiazgi - od banknotów, przez dokumenty, aż po mniejsze kosmetyki, np. puder do twarzy lub szminkę.
Wady dużych portfeli
Duże portfele potrzebują sporo miejsca do przechowywania. Posiadanie takiego akcesoria znacznie wpłynie na wybór torebek, ograniczając go do tych największych, co nie zawsze jest wygodne lub na miejscu. Minusem może okazać się także masa przegródek i kieszonek umieszczonych w portfelu. Ich spora liczba może ułatwić życie lub wręcz odwrotnie, przyprawić o zawrót głowy. Panujący w nich bałagan stanowić będzie sporą przeszkodę w stresujących sytuacjach dnia codziennego.
Duże portfele i małe torebki mają ze sobą dużo wspólnego, dlatego mogą być swobodnie wymieniane w zależności od okazji. Jednak to te pierwsze są poręczniejsze i zdecydowanie bardziej funkcjonalne — powinny się sprawdzić w wielu nieoczywistych sytuacjach. Warto wypróbować takich portfelowych rozwiązań.