Darmowa dostawa od 50,00 zł

Charakterystyka dobrego portfela

2021-01-29

Czym powinien charakteryzować się dobry portfel? Przede wszystkim precyzją wykonania oraz jakością materiału, którego użyto do jego wykonania. To od nich zależy, czy portfel towarzyszyć będzie swemu właścicielowi przez rok, dwa lata, czy może nawet i dekadę. Drugorzędnym kryterium byłby oczywiście wygląd, gdyż nawet solidny portfel, który nie urzeknie prezencją, zostanie zwyczajnie pominięty w trakcie wyboru. Czy są to jednak jedyne elementy godne poświęcenia uwagi? W tym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie – zapraszamy!

Dobry portfel z dobrego materiału

portfel andrusJak już wspominaliśmy, dobry portfel musi być zrobiony z odpowiedniego materiału. Co to znaczy? Najlepiej będzie posłużyć się przykładem jednej z firm, znanej w środowisku ze swojej jakości – Andrus. Portfel skórzany markowany ich logo cechuje odporność na przetarcia i zabrudzenia, jak również ponadczasowa wręcz trwałość. Co jest jednak źródłem tych cech? Nic innego jak materiał, z jakiego portfel wykonano – skóra. Nieważne, czy będzie to skóra naturalna, czy też ekologiczna - jeżeli będzie ona pierwszorzędnej klasy, portfel będzie w stanie wytrzymać wszelkie przeciwności losu, urzekając przy tym swym pięknem przez wszystkie lata jego użytkowania.

Materiał nie jest jednak odpowiedzialny jedynie za wytrzymałość – jest on także niezwykle ważny, gdy w grę wchodzi końcowy wygląd portfela. W końcu skóra potrafi sama w sobie zachwycić teksturą – wystarczy spojrzeć na produkty firmy El Forrest. Każdy portfel skórzany przez nich stworzony cechuje niezwykła elegancja, mimo iż zdobione są jedynie prostym logo – jest to zasługa interesującej faktury oraz barwy skóry, której nie trzeba w żadnym stopniu udoskonalać.

W przypadku portfeli zdobionych – takich jak na przykład pochodzących z propozycji firmy Andrus – jest ona także podstawą wzornictwa. Odpowiednia jakość gwarantuje, że portfel nie wytraci swych barw w trakcie lat użytkowania, a wzór nie zetrze się jak to czasami bywa w przypadku tańszych zamienników.

Wykonanie, czyli fason dobrego portfela

czerwony portfelPoza materiałem portfele często różnią się między sobą wykonaniem, czyli innymi słowy fasonem. Mogą być one pionowe, poziome, z mniejszą lub większą ilością przegródek. Który jest najlepszy? Nie sposób powiedzieć – jest to w końcu bardzo subiektywne i zależy przede wszystkim od osobistych preferencji. Warto jednak powiedzieć, że same przegródki powinny być wykonane w odpowiedni sposób. W tańszych portfelach kieszeń na bilon często ma tak zwane „prześwity”, czego ostatecznym efektem są monety rozsypane na ziemi w sekundę po odpięciu klapki. Producenci tacy jak Andrus portfele swoje przygotowują w taki sposób, by prześwity nie powstawały, jak również by nie było najmniejszego problemu z odchyleniem kieszeni. W końcu dobry portfel powinien być też wygodny w użytkowaniu!

Czym się więc może różnić czerwony portfel ze sklepu internetowego od niezwykle podobnego odpowiednika zakupionego na przykład na rynku? Jak widać, dość dużą ilością elementów, które mogą być kluczowe w późniejszym użytkowaniu – czy to mowa tu o wygodzie, czy o tym, jak długo portfel swemu właścicielowi posłuży.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel