Darmowa dostawa od 50,00 zł

Portmonetka czy portfel - czym się różnią?

2022-08-10
Portmonetka czy portfel - czym się różnią?

Moda zazwyczaj dostosowuje się do aktualnych potrzeb. Niegdyś wszyscy nosili torby, które przypominały dzisiejsze portmonetki. Później panowało przekonanie, że taki rodzaj akcesorium jest zarezerwowany dla kobiet, panowie natomiast preferowali portfele. Dzisiaj podziały te nie są już kultywowane. Oba warianty są dostępne w sklepach - i to w różnych wersjach. Jednak niektórzy mogą nie zdawać sobie sprawy z tego, czym one właściwie się różnią. Dlatego w dzisiejszym wpisie dokładnie wytłumaczymy różnicę między portmonetką a portfelem.

Portmonetka - stylowy woreczek na pieniądze

Historia portmonetki sięga bardzo odległych czasów. W przeszłości ludzie posługiwali się wyłącznie monetami, więc tego typu akcesorium było im potrzebne Portmonetki z początku miały postać sakwy. Później popularnym zabiegiem było dekorowanie ich za pomocą ozdobnych haftów. Portmonetka damska na bigiel stała się symbolem luksusu oraz niezbędnym, modnym dodatkiem. W dzisiejszych czasach nie są one aż tak popularne jak w przeszłości, jednak wciąż mają swoich zagorzałych zwolenników. Co więcej, teraz dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Różnorodność przejawia się również w materiałach. Szczególnie popularne są silikonowe portmonetki w jaskrawych kolorach. Materiał ten jest łatwy w czyszczeniu, a przy tym bardzo trwały. Zazwyczaj portmonetki damskie mają postać woreczka wykonanego ze skóry lub innego materiału, z zapięciem na bigiel na górnej części. Są one szczególnie doceniane wśród osób kochających i kolekcjonujących modę vintage.

Portfel - drobniaki, banknoty i karty w jednym miejscu

Portfel to zdecydowanie popularniejszy wariant. Jego przewagą nad portmonetkami są specjalnie wydzielone miejsca na banknoty oraz karty i wizytówki. Jest on natomiast z pewnością mniej poręczny i zabiera więcej miejsca. Ma on również wiele możliwości zapięcia. Portfel damski zapinany na bigiel, zamek błyskawiczny lub zatrzask - wybór jest dość duży. W tym pierwszym wspomnianym wariancie bilonówka przypomina wyglądem portmonetkę. W istocie portfel łączy w sobie ten element z innymi, tworząc tym samym niezwykle funkcjonalne akcesorium. Portfel na bigiel także może być bardzo różnorodny. Wybór kolorów, fasonów czy też rozmiarów w przypadku tego rodzaju skórzanych wyrobów jest bardzo duży. Można tu znaleźć także typowe podziały na warianty damskie oraz męskie. W czym zatem nosić pieniądze? Wybór jest bardzo indywidualny. Wszystko tak naprawdę zależy od indywidualnych preferencji. Jeśli ktoś jest przyzwyczajony do posługiwania się gotówką, to portmonetka będzie dla niego idealna. Natomiast zwolennikom kart świetnie sprawdzi się portfel.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel