Darmowa dostawa od 50,00 zł

Portfel męski - poziomy czy pionowy?

2022-06-09
Portfel męski - poziomy czy pionowy?

Układ portfela nie jest czynnikiem zakupowym, o którym często się myśli. Można by powiedzieć, że często jest to rzecz drugorzędna. Potem jednak po zakupie, podczas użytkowania okazuje się, że z pozoru idealny wybór wcale nie jest tak wygodny, jak na początku się wydawało. Który więc portfel męski wybrać - pionowy czy poziomy?


Portfel męski poziomy

Podstawowym problemem, z którym często zmierzają się Panowie, jest wybór odpowiedniego rozmiaru portfela. Mężczyźni z reguły preferują trzymać go w kieszeni spodni, co nie zawsze jest wygodne, gdyż są one z reguły płytkie. Jak wiadomo, im większy przedmiot, tym ciężej jest go gdziekolwiek zmieścić. Dlatego właśnie przy wyborze portfela powinno się zwrócić szczególną uwagę na rozmiar.

Portfel poziomy zazwyczaj kształtem przypomina prostokąt. Rozmiarowo jest to zdecydowanie obszerniejsza propozycja ze wszystkich dzisiaj omawianych. Nie musi być to koniecznie negatywny aspekt. Większe parametry oznaczają dodatkowe przegródki i kieszonki na takie rzeczy jak karty, pieniądze, wizytówki i inne niezbędne dokumenty, które trzeba mieć pod ręką. Portfel męski poziomy to dobre rozwiązanie dla osób, które nie mają w zwyczaju trzymać wszystkich rzeczy w płytkich kieszeniach, za to cenią sobie elegancję i dobrą organizację. Sprawdzi się on w posiadaniu osoby, która przechowuje dużo kart lub ma w zwyczaju nosić przy sobie większe ilości gotówki.

Pionowy portfel

Bardziej kompaktowa propozycja przedstawia się w postaci pionowego portfela męskiego skórzanego. Jak sama nazwa wskazuje, w tym przypadku szerokość jest znacznie mniejsza w stosunku do długości. Skutkuje to bardziej wysmukloną budową. Ten model to wygodna alternatywa dla osób chcących mieć portfel pod ręką, czyli tych trzymających go w kieszeni spodni lub w saszetce właśnie ze względu na rozmiar. Nie jest on jednak tak pojemny, jak jego poziomy odpowiednik. Zazwyczaj pionowy portfel będzie miał mniej miejsca na karty lub gotówkę. Często jednak niektóre fasony są wyposażone w dodatkowe składane zakładki, które zwiększają jego pojemność. Jeśli ktoś szuka portfela, który zmieści się wszędzie, a nie zależy mu specjalnie na dużej ilości przegródek i kieszonek, to warto zastanowić się nad mniej klasyczną opcją, jaką jest pionowy portfel.


Przy wyborze portfela najważniejszą rolę odgrywają indywidualne preferencje. Tak naprawdę obie opcje to doskonały wybór - tylko dla osób o odmiennych gustach. Aby odpowiednio go wybrać, trzeba dobrze znać swoje przyzwyczajenia i potrzeby. Każdy zakup tego typu powinien być starannie przemyślany, aby uniknąć sytuacji, w której portfel będzie nieużywany.


pixelpixelpixelpixelpixelpixel