Darmowa dostawa od 50,00 zł

Każdy dodatek na swoim miejscu, czyli dopasowywanie portfela do stylizacji

2021-01-29

Modę z łatwością można porównać do swoistej układanki. Aby stworzyć pełny, zapierający dech w piersiach obraz, potrzebne są wszystkie elementy – od butów, przez ubrania, aż po tak drobne dodatki jak biżuteria, zegarki czy… Portfele. Dla niektórych może być to zaskoczeniem – w końcu portfel zwykle kryje się w kieszeni lub torebce, a eksponuje się go jedynie od czasu do czasu… Tutaj kryję się jednak klucz – może nadejść sytuacja, gdy portfel zostaje wyciągnięty i zaprezentowany, tym samym podkreślając całość ubioru lub łamiąc cały zamysł. Jak więc dobrać ten drobny, acz ważny element układanki tak, by tworzył z zamysłem idealną harmonię? W tym wpisie postaramy się o tym opowiedzieć. Zapraszamy!

Elegancki portfel dla eleganckiej kobiety

damski portfel patrizia piuW trakcie przygotowania do wyjścia do teatru czy opery, kobieta powinna prezentować się wyjątkowo w każdym, choćby i najdrobniejszym detalu – od fryzury, przez buty, na portfelu kończąc. Od czego jednak zacząć? Najlepiej od wybraniu pewnego motywu, wedle którego będzie się dobierało coraz to kolejne dodatki. Zwykle głównym elementem będzie sukienka lub biżuteria, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by był to nowy, czerwony portfel ze sklepu online! W tym przykładzie reszta stroju powinna podkreślać klasę tegoż przedmiotu, warto więc postawić na ciemniejsze kolory rzędu czerni lub ciemnego granatu.

A co z biżuterią? Najlepiej będzie dobrać ją pod zatrzask portfela, by tworzyły one wspólną harmonię. Jeżeli damski portfel Patrizia Piu wykończony został złotem – z tego właśnie materiału powinna być reszta dodatków. Najlepsza w tym wypadku będzie biżuteria czysta, bez kamieni szlachetnych oraz delikatne zegarki w tej samej barwie.

 Portfel dla mężczyzny - szczegół, czy ważny dodatek?

portfel skórzany AndrusMężczyźni – wbrew wszelkim pozorom – powinni na wygląd portfela zwracać więcej uwagi niż kobiety. Dlaczego? Gdyż zgodnie ze zwyczajami, to oni zwykle sięgają po niego pod koniec eleganckiego wyjścia ze swoją partnerką. Szkoda byłoby więc zepsuć całe wrażenie, wyciągając z kieszeni granatowej marynarki pomięty, wytarty już portfel z brązowej skóry. Jak więc dobrać portfel do wyglądu? Prostą zasadą: „ciemne do ciemnego, jasne do jasnego”. Do ciemnego garnituru warto więc będzie sięgnąć po portfel skórzany Andrus w kolorze czarnym, a do jasnego – koloru naturalnej skóry. Nic też nie stoi na przeszkodzie, by dobrać go pod dodatki. Czarny, gładki krawat sprawi, że nawet ciemny portfel pasować będzie do jasnografitowego garnituru!

Czy warto dobierać portfel pod kreację bądź na odwrót, kreację pod portfel? Zależy to oczywiście od prywatnych preferencji – w końcu jedni będą chcieli, by całość dopięta została na ostatni guzik, inni uznają to natomiast za niepotrzebny trud. Nie zmienia to jednak faktu, że zignorowanie tego dodatku jest swoistym pominięciem elementu układanki, która - w innym wypadku - stworzyłaby niezapomniany obraz.

pixelpixelpixelpixelpixelpixel