Darmowa dostawa od 50,00 zł

Co kolor portfela mówi o Tobie?

2022-02-17
Co kolor portfela mówi o Tobie?

Portmonetka nie jest tylko akcesorium służącym do przechowywania pieniędzy i dokumentów. To również stylowy gadżet. Kolor portfela nie pozostaje bez znaczenia. Często jest dobierany przez kobiety do fasonu torebki lub butów. Jeśli portfel ma być prezentem dla danej osoby, warto zwrócić szczególną uwagę na jej codzienne stylizacje, a przede wszystkim usposobienie. Kobiety szykowne i odważne lubią wyraziste odcienie - wtedy można postawić na lakierowane portfele. Natomiast osoby introwertyczne i spokojne wolą mniej rzucające się w oczy gadżety, dlatego najczęściej stawiają na skromniejsze fasony portmonetek. Niektórym może wydawać się to dziwne, ale kolory – również portfeli – odzwierciedlają częściowo nasze charaktery. Właśnie dlatego w tym artykule skupimy się na doborze portmonetek w określonych odcieniach.


Uniwersalne i stonowane kolory portfeli

Brąz to jeden z tych odcieni, który zaraz obok czerni i bieli, uznawany jest za najbardziej uniwersalny i pasujący prawie do wszystkich stylizacji. Kolor ten bez wątpienia kojarzy się z elegancją, a także pewnością siebie. Brązowe damskie portfele cenią sobie kobiety twardo stąpające po ziemi. Nic w tym dziwnego - w końcu jest to ziemisty odcień, który doskonale współgra z leśną zielenią. Tego rodzaju barwy podkreślają cechy takie jak praktyczność czy uczciwość. Kobiety wybierające brązowe skórzane portfele uważa się za osoby pracowite, jak również budzące dużą sympatię w otoczeniu.


Oprócz portfeli damskich w kolorzebrązowym równie chętnie z zakresu stonowanych odcieni wybierane są białe, czarne i szare portmonetki. Bez wątpienia jest to klasyczna tonacja barw. Brązowy damski portfel konkuruje z czarnym – te ponadczasowe odcienie wpasują się w liczne stylizacje. Osoby wybierające portmonetki w tym kruczym kolorze to najczęściej introwertycy chodzący własnymi ścieżkami, którzy uparcie dążą do celu. Natomiast białe portfele pojawiają się w sklepach dość rzadko, ponieważ są mało praktyczne – często się brudzą i szybko tracą swoje walory estetyczne. Pomiędzy czernią a bielą znajduje się szarość, a portmonetki w tym odcieniu dopiero zyskują swoją popularność. Kobiety wybierające tego typu portfele są indywidualistkami, które cenią sobie szczerość i spokój ducha.


Wybór odpowiedniego portfela

Decydując się na zakup portmonetki, warto wziąć pod uwagę nie tylko jej kolorystykę, ale również fason. Portfele skórzane mogą być lakierowane lub matowe. Bez znaczenia nie pozostaje również ich wnętrze. To właśnie w środku przechowujemy dokumenty i pieniądze, dlatego ta część portfela musi być praktyczna.


pixelpixelpixelpixelpixelpixel